Урок-квест "Я люблю свою країну"
Мета:
v поглиблювати знання учнів про Україну – державу, рідну землю, Батьківщину; державні та народні символи;
v формувати почуття належності до своєї країни, до її історії та традицій;
v розвивати в учнів пам'ять, творчі здібності, критичне мислення, почуття гордості за Україну, її історію та видатних людей;
v виховувати любов до рідного краю, національну гідність, прагнення своєю працею примножувати здобутки українського народу.
Обладнання: презентація, вислови та плакати про Україну, малюнки про Україну, картки із завданнями, картки з буквами.
Форма проведення: квест

Епіграф:

Любіть Україну, як сонце, любіть,

Як вітер, і трави, і води.

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її солов’їну.

Всім серцем любіть Україну свою –

І вічно ми будемо з нею!

Хід уроку

І. Організація навчальної діяльності

1. Привітання

Пролетіло тепле літо,

В школу повернулись діти.

Відпочили всі нівроку!

Із новим навчальним роком!

2. Поздоровлення з Днем знань

Перше вересня – чарівний день,
це перша пісня із шкільних пісень,
що буде цілий рік дзвеніти
і закликати учнів вчитись!

- Дорогі діти! Вітаю вас з початком нового навчального року. Бажаю всім міцного здоров’я, успіхів у навчанні, справжньої дружби та здійснення всіх ваших мрій.

- Ось і пролунав дзвінок, проголосивши початок нового навчального року. Я хочу привітати всіх вас із цим святом, бажаю підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.

- Отже, ми починаємо наш перший урок.

ІІ.Актуалізація опорних знань. Оголошення теми та мети уроку
Про що саме будемо говорити вам
підкажуть рядки вірша Ліни Костенко.
Буває, часом сліпну від краси,
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,
Оці степи, це небо, ці ліси
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе, як є - дорога, явори,
Усе моє - все зветься …(Україна.)

Отже, мова піде про Україну і тема нашого уроку звучить так «Я люблю свою Україну». На сьогоднішньому уроці ми ще раз переконаємося, яка прекрасна та багата наша Батьківщина, дізнаємося щось нове і пригадаємо все, що вже вивчили про наш рідний край. Діти з екрану читають тему «Я люблю свою країну»

ІІІ. Робота над темою уроку

1. Вступне слово

Сьогодні у нас незвичайний урок - урок – квест. Клас об’єднається у 3 групи та буде виконувати завдання. За кожне правильно виконане завдання ви отримаєте букву, а виконавши всі завдання правильно, ви зможете скласти слово з цих букв. В кінці уроку, прочитавши слово, ви отримаєте сюрприз.

2. Утворення груп

Учні об’єднуються у 3 групи (за кольором: синій, жовтий, зелений). Як ви вважаєте чому саме ці кольори? (Діти висловлюють свої думки.)Діти, подивіться уважно на карту, тому що саме ці кольори ви можете побачити, поглянувши на карту України. Синій - колір води, жовтий - височини, зелений - рівнини (низовини) Отже, на команди ми розділилися і розпочинаємо нашу гру- квест. Квест, як відомо, - це командна гра-пригода. Отже, сьогодні на уроці ви повинні бутиК – кмітливимиВ – веселими Е – енергійними С – стараннимиТ – творчими

3. Знайомство з планом уроку

На уроці ми будемо працювати за таким маршрутом

Наш маршрут

1. Подорож містами України

2. Шифрувальник

3. Асоціативний кущ

4. Славетні українці

5. Символи України

6. Обереги України

7. Україна в малюнках

4. Квест

Розминка. Вам потрібно продовжити прислів’я та пояснити його зміст.

Без верби і калини … (нема України).

За рідний край … (життя віддай).

Кожному мила … (своя сторона).

Людина без Вітчизни - … (як соловей без пісні).

Всюди на світі добре, а вдома …(найкраще)

4.1. Подорож містами України

Ми відвідаємо найбільшу кількість міст нашої держави, назви яких мають:1 група: два склади (Рівне – Київ – Суми – Харків – Луганськ – Донецьк – Дніпро – Херсон)2 група: три склади (Чернівці – Ужгород – Тернопіль – Хмельницький – Житомир – Вінниця – Чернігів – Черкаси – Одеса – Полтава )3 група: чотири склади (Кіровоград (Кропивницький) – Миколаїв – Запоріжжя – Сімферополь )Учні виконують завдання. Перевірка виконаного завдання. Отримання букви.

4.2. Гра «Шифрувальник»

Девіз нашого уроку, ви дізнаєтесь із зашифрованого речення. айЗн, биюл, гарійбео нуїраУк – йинідр йарк!(Знай, люби, оберігай Україну – рідний край!) Учні відповідають і отримують букву.

4.3. Асоціативний кущ

Які почуття викликає у вас саме слово Україна? Давайте складемо асоціативний кущ. (Відповіді дітей). Молодці, отримайте букву.
 

4.4. Славетні українці

Шануйте тих, хто зберігав культуру

І мову солов’їну в тяжкий час,

Та пісню нашу, та літературу,

Щоб зараз мали націю ми в нас.

Українська земля багата талановитими людьми. Скільки поетів та художників, спортсменів та співаків прославляють Батьківщину на рідних теренах та в усьому світі. За портретами назвіть українських діячів. Розкажіть, чим вони прославили Україну.
1. Тарас Шевченко. Український поет, живописець, громадський діяч.
2. Леся Українка. Українська письменниця, перекладачка.
3. Іван Франко. Український поет, літературний критик.
4. Володимир та Віталій Кличко. Боксери. Чемпіони світу.
5. Андрій Шевченко. Футболіст. Чемпіон України. Майстер спорту.
6. БогданХмельницький. Гетьман. Засновник Української Козацької держави.
7. Леонід Каденюк. Перший український космонавт.
8. Микола Амосов. Хірург. Проводив найскладніші операції на серці.
9.Катерина Білокур. Художник, живописець.